białe meble kuchenne4-kroki-do-kuchni-w-stylu-country-cottageArray ( [0] => 20 )

4 kroki do kuchni w stylu country cottage ()

Stylistyka rodem z angielskiej , francuskiej albo skandynawskiej prowincji  to propozycja dla osób poszukujących w domu ciepła, prostoty i harmonii z naturą.  Jak wyczarować kuchnię w stylu country, w której meble przypominają rzemieślnicze rękodzieło, a przytulny, rustykalny charakter nadaje wnętrzu niezwykłego klimatu?

1. Meble kuchenne w stylu country cottage

białe meble kuchenne

Dobry projekt kuchni country opiera się na szczegółach, które definiują ten styl i nadają całości wyjątkowego wyglądu. Warto więc zainwestować w drewniane szafki kuchenne, a jeśli dysponujemy mniejszym budżetem, doskonałym pomysłem będzie sama wymiana frontów szuflad i szafek, które można wykonać na zamówienie. Charakterystyczne dla tego stylu są naturalne materiały, takie jak drewno, mosiądz, czy kamień, wyeksponowane postarzane zawiasy, uchwyty w stylu retro (np. bardzo modne ostatnio „muszelki”) a także funkcjonalne dodatki, takie jak deski do krojenia oraz wysuwane kamienne blaty. Poruszamy się w naturalnej i stonowanej palecie barw naturalnego drewna, bieli, ecru, jasnej szarości, a nawet pastelowej zieleni czy błękicie. Połączenie prostoty i funkcjonalności z elementami rustykalnymi to właśnie kwintesencja stylu country cottage.

2. Aranżacja wyspy kuchennej

kuchnia z wyspą

Eksponowanie kolekcji naczyń kuchennych zawieszonych nad wyspą kuchenną to rozwiązanie bardzo często spotykane w wiejskich kuchniach. Jest funkcjonalne i efektowne, mamy łatwy dostęp do naczyń, które dodatkowo tworzą ciekawą kompozycję. Doskonale w tym celu sprawdzą się metalowe naczynia, takie jak patelnie, rondle, cedzaki i dzbany wykonane z miedzi, metalu oraz emaliowane. W całość można wkomponować bukiety suszonych ziół czy warkocze z czosnku.

3. Akcenty vintage

kuchnia w stylu country

Styl country lubi łączenie nowego ze starym. Warto znaleźć w kuchni miejsce dla mebli z historią, odpowiednio odrestaurowane będą funkcjonalnymi  i niebanalnymi dodatkami nadającymi wnętrzu lekko nostalgicznego, sielskiego klimatu. Mile widziane są także ceramiczne i metalowe akcesoria z przeszłością, np. emaliowane dzbanki, bańki na mleko, a może imbryk na herbatę?

4. Umiar, funkcjonalność i prostota

szafka kuchenna

Urządzając kuchnię w stylu country łatwo przesadzić z ilością dodatków, przez co całość może przytłoczyć, a utrzymywanie czystości będzie kłopotliwe. Należy więc doskonale zorganizować przestrzeń, tak, by niepotrzebnie nie eksponować zbyt wielu rzeczy. Pomocne okażą się też nowoczesne rozwiązania, jak np. wysuwane półki na naczynia.