beżowy salonbiblioteczka-dla-ksiazkomaniakaArray ( [0] => 20 )

Biblioteczka dla książkomaniaka ()

Jak dobrze jest czasem zaszyć się w wygodnym fotelu z ciekawą książką i aromatyczną herbatą na stoliczku tuż obok. Taki zaciszny, domowy kącik czytelniczy nie może obyć się bez biblioteczki. Książki oprócz swoje oczywistej wartości, posiadają również tą dodaną – są idealną dekoracją wnętrza, dzięki której dom zyskuję coś z duszy właściciela. Książki zdecydowanie zasługują na odpowiednią ekspozycję i zadbanie. Idealna w tej roli będzie domowa biblioteczka. Mamy tutaj spore pole do popisu, od zwykłych szeregowych półek ściennych, poprzez minimalistyczne regały, aż po biblioteki stylistycznie  przypominające te wiekowe, uniwersyteckie. Możemy wybierać spośród różnych materiałów naturalnego drewna, płyt mdf, a nawet metalu. Aby książki uchronić przed warstwą kurzu, najlepiej sprawdzą się meble ze szklaną szybą za którą ustawimy nasze księgozbiory na półkach. Propozycji biblioteczek znajdziemy całkiem sporo w sklepach meblarskich, jednak jeśli żadna nie przypadnie nam do gustu, warto skorzystać z pomocy pracowni stolarskiej i wykonać biblioteczkę na zamówienie, pod wymiar. To rozwiązanie jest szczególnie polecane, jeśli zależy nam na optymalnym zagospodarowaniu dość małej, trudnej przestrzeni.

salon z biblioteczką

Prosta, biała biblioteczka w salonie w stylu glamour. Nie rzuca się w oczy, stanowi idealne, neutralne tło dla kolekcji książek i dodatkowo nie przytłacza wnętrza swoją formą.

szara biblioteczka

Stylowe szare drewno, wysoka zabudowa, i ta dekadencka drabina! Całość wygląda bardzo klimatycznie i elegancko.

beżowy salon

Prosto i z klasą. Prosty regał na książki w skandynawskim stylu, miękki, wygodny fotel, lampa, przytulny kocyk i dobra książka. Czego więcej do szczęścia potrzeba?

kącik do czytania

Kolejna wariacja z prostym regałem w tle – tym razem w stylistyce retro – eleganckiej. Idealny kącik czytelniczy z fotelem i kominkiem obok.

biblioteczka w wykuszu

Perfekcyjne miejsce dla mola książkowego. Leżanka zaaranżowana w wykuszu, a dookoła półki z książkami.  Taką przestrzeń najlepiej zaaranżować zamawiając meble na wymiar.

biblioteka lukan meble

W ofercie Łukan Meble znajdują się gotowe modele stylowych bibliotek. Z chęcią podejmiemy się również wyzwania wykonania biblioteczki na wymiar w dowolnej stylistyce, według wskazówek klienta. Koszty wykonania takiej biblioteczki potrafią bardzo pozytywie zaskoczyć, zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów i wyceny.