biały kredenskredens-wrocil-do-laskArray ( [0] => 20 )

Kredens wrócił do łask ()

Kredens to mebel nieco zapomniany, w przeszłości często gościł w polskich domach w salonie, gdzie eksponował kolekcję kryształów. Dzisiaj przeżywa swój renesans, jednak jego miejsce jest w kuchni, a zamiast kryształów skrywa kuchenne akcesoria i eksponuje jasną porcelanę oraz przetwory. 

zielony kredens

Mebel kojarzony z babciną kuchnią, w której unosi się ciepły zapach domowego ciasta i konfitur własnej roboty. W takiej kuchni aż chce się przebywać, ponieważ ma ona niezwykle przytulny charakter.

Modny Kredens

Kredens najczęściej składa się z dwóch części: dolnej z szafkami i szufladami oraz górnej nadstawki, najczęściej w formie witryny płytszej niż środkowy blat. Kredens wykonywany jest z drewna, które samo w sobie jest ozdobą lub malowane jest na pastelowe kolory, takie jak biel lub szarość, która w przypadku tego mebla wygląda bardzo efektownie. Dzisiejsze kredensy są o wiele lżejsze w formie, a to wszystko dzięki doborowi kolorystycznemu oraz zawartości, którą eksponują. Obecnie króluje zdecydowanie naturalne drewno – będące idealnym tłem dla białej porcelany oraz pastele. Pożądane są również kredensy w stylu shabby chic, z przetarciami na krawędziach.

biały kredens

szary kredens

Do jakiej kuchni kredens?

Ten mebel najlepiej prezentuje się w średnich i dużych kuchniach, także tych połączonych z jadalnią. Raczej nie sprawdzi się w wąskiej kuchni, ponieważ powinien znajdować się na innej ścianie niż zabudowa kuchenna – dopiero wtedy zostanie wyeksponowany jego retro urok. Kredens będzie doskonałym wyborem jeśli chodzi o kuchnie w stylu rustykalnym, shabby chic, prowansalskim, retro  oraz klasycznym eleganckim.

W ofercie firmy Łukan Meble znajdą Państwo stylowy drewniany kredens, idealny do ciepłej, przytulnej kuchni. Z chęcią podejmiemy się także wykonania tego typu mebla na zamówienie – według gotowego lub przekazanego nam projektu, a nawet inspirującego zdjęcia.

drewniany kredens