garderobaszafa-na-wymiar-organizujemy-garderobeArray ( [0] => 20 )

Szafa na wymiar – organizujemy garderobę ()

Piękna i przede wszystkim pojemna garderoba to marzenie każdej kobiety, ale również mężczyźni doceniają przestrzeń urządzoną w sposób funkcjonalny, w której łatwo odnaleźć potrzebne rzeczy i uniknąć przy tym bałaganu. Idealnym pomysłem okaże się garderoba lub szafa wykonana na wymiar. Przedstawiamy cenne porady dotyczące organizacji garderoby „szytej” na miarę!

garderoba

Miejsce, w którym przechowujemy ubrania często nazywamy garderobą. Ma ono jednak różne formy. Może ona stanowić oddzielne pomieszczenie przeznaczone tylko do przechowywania rzeczy i pełniące funkcję przede wszystkim użytkową, może być to przestrzeń we wnęce – często usytuowanej w przedpokoju lub sypialni a nawet mianem garderoby możemy określić wolnostojącą szafę. W zależności czym dysponujemy, warto zorganizować przestrzeń tak, aby ją zoptymalizować i w pełni wykorzystać jej potencjał.

Od czego zacząć?

Oczywiście od porządków! Przed urządzaniem nowej garderoby konieczny jest przegląd naszych ubrań i dodatków. Pora uczciwie przyznać się przed samym sobą, których ubrań już nie będziemy nosić – najwyższa pora się z nimi pożegnać. Następnie przygotuj listę ubrań, butów i dodatków, które musisz uzupełnić. Dopiero wtedy przystępujemy do projektu, ponieważ dokładnie wiemy co szafa będzie musiała pomieścić.

Garderoba na wymiar

Pierwszym krokiem powinno być wymierzeni przestrzeni, którą zamierzamy przeznaczyć pod garderobę. Następnie projektujemy zabudowę lub mebel wykonując szkic. Jeśli nie masz zdolności organizacyjnych i boisz się, że Twój projekt nie spełni oczekiwań poproś o pomoc kogoś znajomego, który nie ma z tym problemu lub wynajmij projektanta (zwłaszcza jeśli projektujesz oddzielne pomieszczenie), dobrym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc przyszłego wykonawcy mebli pod wymiar. Profesjonaliści chętnie doradzą, które z rozwiązań najlepiej sprawdzają się u klientów, a także wspomogą w sprawach technicznych. Gotowy projekt wystarczy zanieść do pracowni, która wykona meble pod wymiar. Należy też ustalić materiały, z których będą wykonane. Warto pokazać również zdjęcia, które nakreślą wybraną przez klienta stylistykę.

projekt garderoby

Dopasuj rozwiązania optymalne dla Ciebie.

modna garderoba

Sprytne rozwiązanie – szuflady z przezroczystym frontem.

Garderoba w oddzielnym pomieszczeniu

Właściciele osobnej garderoby mogą zaszaleć. Dysponując dużą przestrzenią łatwiej ją zaprojektować tak by całość była funkcjonalna i przestronna. Nie upychaj ubrań na wieszakach, tylko pozwól by można było je swobodnie zdejmować – unikniesz dzięki temu bałaganu oraz zbędnych zagnieceń.  A propos prasowania, warto wygospodarować też kącik na deskę do pracowania lub steamer. Tego typu garderoby często pozbawione są okien, dlatego trzeba przemyśleć także kwestię oświetlenia – sprawdzą się taśmy LED podświetlające półki i obrotowe halogeny. Dobór jasnej kolorystyki zabudowy również sprzyja rozświetleniu wnętrza,  modna biel sprawdzi się tu idealnie – dodatkowym plusem jest to, że zmniejsza widoczność kurzu. Jest to też jedyny typ garderoby, w którym możemy zrezygnować z całkowitego zasłonięcia zawartości drzwiami.

biała garderoba

Biała garderoba – modna i funkcjonalna.

Szafa we wnęce

W tym przypadku najwygodniejsze będzie po prostu zabudowanie wnęki i zamknięcie przestrzeni drzwiami przesuwanymi, na których można umieścić lustra. Dysponując ograniczonym budżetem, można zrezygnować z bocznej i tylnej zabudowy i zamontować bezpośrednio na ścianach półki oraz drążki, a od frontu zamocować drzwi przesuwne. Dobrze gdy front garderoby współgra z resztą wnętrza.

szafa wnękowa

Szafa na wymiar 

Tutaj sprawa jest prosta, bo potrzebujemy po prostu wolnostojącego mebla. Jednak często gotowe modele w sklepach nie spełniają naszych oczekiwań co do użyteczności oraz wymiarów. A może marzy nam się szafa w konkretnym stylu? W tym przypadku również z pomocą przyjdą pracownie stolarskie, które wykonują meble na zamówienie.

Łukan Meble oferuje wykonanie szaf na wymiar z litego drewna, płyt laminowanych, fornirowanych i MDF. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Naszym klientom oraz współpracownikom życzymy pomyślności w nadchodzącym 2017 roku!

zdjęcia: pinterest.com